Dom - Mieszkanie - Remonty

Budowa komina

{IMG}

Budowa komina wydaje się prostą sprawą. Oczywiście tak jest jeśli decydujemy się na budowę jego w nowym domu. Sytuacja wygląda już inaczej jeśli decydujemy się na wybudowanie komina w starym domu. tutaj jego rodzaj zależeć będzie przede wszystkim od stanu technicznego wentylacji, możliwości doprowadzania powietrza do spalania, jak również konstrukcji podłogi i sposobności sprawnego odprowadzania spalin. Wentylacja jest tutaj bardzo ważna, bo to ona ma zapewnić stałą wymianę powietrza . ponadto jest ona konieczne ze względu na bezpieczeństwo i zdrowie. Jeśli chodzi o powietrze do spalania, to stare domy coraz częściej naocieplane i uszczelniane. Oczywiście tak jest również i w nowo wybudowanych domach, jednak w starym kominkowi należy zapewnić napływ z zewnątrz odpowiedniej ilości powietrza do spalania. Jest to chyba sprawa oczywista, boez stałego napływy powietrza z zewnątrz kominek nie mógł by funkcjonować. Obecnie jednak może on spełniać dwie najważniejsze funkcje: grzejną oraz dekoracyjną.
Warto odwiedzić też strony: maa kuchnia | wylewki anhydrytowe | Pyty PIR | kostka brukowa | przydomowa oczyszczalnia ciekw katowice

Z ostatniej chwili:

Warto inewstować w Dom energooszczędny

W Polsce coraz więcej mówi się na temat energooszczędności. Firmy budowlane przyciągają do siebie klientów tym, że oferują materiały budowlane przeznaczone specjalne do budowy domów energooszczędnych. Również chodzi tutaj o różne elementy takie jak drzwi czy też okna. Poza tym również materiały izolacyjne i instalacyjne. Tyle się mówi o domach energooszczędnych i tak niestety wiele osób nie wie czym tak naprawdę one się charakteryzują. Domy takie zużywają mało energii. Co to jednak oznacza, że zużywają one mało energii? Chodzi tutaj gównie o to, że rachunki za energię są niższe, dzięki pewnym nowoczesnym technologią zastosowanym w tym domu. Domy energooszczędne cechują się głównie wysoką izolacyjnością cieplną, jak również i zoptymalizowanymi sposobami pozyskiwania energii z otoczenia. Aby jednak budynek spełniał kryteria domu energooszczędnego, to musi posiadać on nowoczesne urządzenia. Głównie chodzi tutaj o zamontowanie kolektorów słonecznych oraz pompy wodnej. Dzięki nim możliwe jest odzyskiwanie ciepła.