Dom - Mieszkanie - Remonty

Fundamenty

{IMG}

Budowa domu związana jest z etapami, które kolejno po sobie następują. Nie licząc tych formalnościowych, możemy śmiało powiedzieć, że jednym z pierwszych jest wykonanie fundamentów. Oczywiście nie jest to pierwszy etap, o na samym początku musimy wykonać wykop a dopiero później za pomocą różnych materiałów budowlanych wylewamy fundamenty. Fundamenty mimo tego, że są niewidocznym elementem, to jednak są najważniejsze. Muszą zostać wykonane z wielką starannością i w oparciu o fachową wiedzę. To będzie wpływać na ich wytrzymałość. Powinniśmy również wiedzieć, że jeśli fundamenty zostaną źle wykonane to będzie to wpływać na nierównomierne osadzanie się fundamentów, a w konsekwencji spowoduje to uszkodzenie konstrukcji całego budynku. Ogólnie fundamenty możemy podzielić na pośrednie i bezpośrednie. W budownictwie jednorodzinnym najczęściej wykorzystywane są fundamenty bezpośrednie, które jak sama nazwa wskazuje są wylane bezpośrednio na grunt. Zadaniem ich jest przyjmowanie obciążenia całego budynku.
Warto odwiedzić też strony: st drewniany | osprzt elektryczny kutno | renowacja schodw gliwice | firany kdzierzyn | www.lustrowramie.pl

Z ostatniej chwili:

Warto inewstować w Dom energooszczędny

W Polsce coraz więcej mówi się na temat energooszczędności. Firmy budowlane przyciągają do siebie klientów tym, że oferują materiały budowlane przeznaczone specjalne do budowy domów energooszczędnych. Również chodzi tutaj o różne elementy takie jak drzwi czy też okna. Poza tym również materiały izolacyjne i instalacyjne. Tyle się mówi o domach energooszczędnych i tak niestety wiele osób nie wie czym tak naprawdę one się charakteryzują. Domy takie zużywają mało energii. Co to jednak oznacza, że zużywają one mało energii? Chodzi tutaj gównie o to, że rachunki za energię są niższe, dzięki pewnym nowoczesnym technologią zastosowanym w tym domu. Domy energooszczędne cechują się głównie wysoką izolacyjnością cieplną, jak również i zoptymalizowanymi sposobami pozyskiwania energii z otoczenia. Aby jednak budynek spełniał kryteria domu energooszczędnego, to musi posiadać on nowoczesne urządzenia. Głównie chodzi tutaj o zamontowanie kolektorów słonecznych oraz pompy wodnej. Dzięki nim możliwe jest odzyskiwanie ciepła.