Dom - Mieszkanie - Remonty

Inspektor nadzoru budowlanego

{IMG}

Kiedy budujemy dom mamy konieczność zatrudnienia kierownika budowlanego – jest to jasno ustalone w prawie budowlanym. Ustanowienie inwestora nadzoru budowlanego w tej sytuacji nie jest jednak warunkiem koniecznym , obowiązkowym. Zwykle o tym czy ma być on zatrudniony decyduje inwestor. Jest to osoba, której zadaniem jest reprezentowanie interesów inwestora. Inspektor nadzoru zatrudniany jest w szczególności przez osoby, które nie posiadają czasu, by poświęcić go budowie. W świetle prawa inspektor nadzoru budowlanego jest uczestnikiem procesu budowlanego jak kierownik budowy, projektant czy architekt. Tutaj jednak jest tak, że nie ma tej konieczności, by go zatrudnić, o tym decyduje tylko i wyłącznie inwestor. Mimo tego, ze inspektor oraz kierownik posiadają podobne uprawnienia i funkcje, to jednak nie mogą pełnić tych dwóch zadań nie może pełnić ta sama osoba. Pod kierownika budowy podlegają pracownicy, natomiast pod inspektora kierownik. Czasami zdarzyć może się tak, że zatrudnienie inspektora jest jasno narzucone w pozwoleniu na budowę.
Warto odwiedzić też strony: http://escieki.pl | fotografia lubna katowice | stojak na wino | https://www.dyskont-techniczny.pl/c/2761/teflon

Z ostatniej chwili:

Warto inewstować w Dom energooszczędny

W Polsce coraz więcej mówi się na temat energooszczędności. Firmy budowlane przyciągają do siebie klientów tym, że oferują materiały budowlane przeznaczone specjalne do budowy domów energooszczędnych. Również chodzi tutaj o różne elementy takie jak drzwi czy też okna. Poza tym również materiały izolacyjne i instalacyjne. Tyle się mówi o domach energooszczędnych i tak niestety wiele osób nie wie czym tak naprawdę one się charakteryzują. Domy takie zużywają mało energii. Co to jednak oznacza, że zużywają one mało energii? Chodzi tutaj gównie o to, że rachunki za energię są niższe, dzięki pewnym nowoczesnym technologią zastosowanym w tym domu. Domy energooszczędne cechują się głównie wysoką izolacyjnością cieplną, jak również i zoptymalizowanymi sposobami pozyskiwania energii z otoczenia. Aby jednak budynek spełniał kryteria domu energooszczędnego, to musi posiadać on nowoczesne urządzenia. Głównie chodzi tutaj o zamontowanie kolektorów słonecznych oraz pompy wodnej. Dzięki nim możliwe jest odzyskiwanie ciepła.