Dom - Mieszkanie - Remonty

Ocieplanie ścian

{IMG}

Ocieplanie ścian zewnętrznych jest warunkiem koniecznym jeśli zależy nam na zmniejszeniu uciekania ciepła z domu. ponadto ocieplenie ścian jest najczęściej pierwszym z etapów gruntowych modernizacji starych domów. Kiedy wykonujemy termoizolację budynku, to zastanawiamy się przede wszystkim jaka powinna być grubość tej izolacji. Jest to jak najbardziej standardowe pytanie każdego właściciela, który w danym domu przeprowadza modernizację domu. większość z nich jest w błędzie, gdyż myśli, że wystarczy tylko jeśli będzie to warstwa izolacji o grubości od trzech do pięciu centymetrów. Jest to oczywiście nie prawda. Minimalna grubość izolacji termicznej budynku powinna wynosić od 10 do 15 centymetrów. Jeśli chodzi o domy energooszczędne, to w takich minimalna izolacja powinna wynosić jakieś 25 centymetrów. W ten sposób zadbamy o uciekanie ciepła z domu. Przecież o to w domach energooszczędnych głównie chodzi. Można izolować na różne sposoby: wewnątrz oraz na zewnątrz. Oczywiście najlepszym i najbardziej popularnym rozwiązaniem jest wykonanie izolacji termicznej na zewnętrznej stronie ściany.
Warto odwiedzić też strony: http://www.domyzdrewnatomczyk.pl | hutawki ogrodowe | http://www.sirlocal.pl/ | http://www.youtube.com/c/balexmetal | baterie azienkowe deante

Z ostatniej chwili:

Warto inewstować w Dom energooszczędny

W Polsce coraz więcej mówi się na temat energooszczędności. Firmy budowlane przyciągają do siebie klientów tym, że oferują materiały budowlane przeznaczone specjalne do budowy domów energooszczędnych. Również chodzi tutaj o różne elementy takie jak drzwi czy też okna. Poza tym również materiały izolacyjne i instalacyjne. Tyle się mówi o domach energooszczędnych i tak niestety wiele osób nie wie czym tak naprawdę one się charakteryzują. Domy takie zużywają mało energii. Co to jednak oznacza, że zużywają one mało energii? Chodzi tutaj gównie o to, że rachunki za energię są niższe, dzięki pewnym nowoczesnym technologią zastosowanym w tym domu. Domy energooszczędne cechują się głównie wysoką izolacyjnością cieplną, jak również i zoptymalizowanymi sposobami pozyskiwania energii z otoczenia. Aby jednak budynek spełniał kryteria domu energooszczędnego, to musi posiadać on nowoczesne urządzenia. Głównie chodzi tutaj o zamontowanie kolektorów słonecznych oraz pompy wodnej. Dzięki nim możliwe jest odzyskiwanie ciepła.