Dom - Mieszkanie - Remonty

Pozwolenie na budowę

{IMG}

Jeśli mamy już kupioną działkę oraz projekt budowlany, to kolejnym krokiem jest oczywiście zdobycie pozwolenia na budowę. Bez jego otrzymania nie możemy rozpocząć prac budowlanych. Jasno ten warunek określa prawo budowlane. Aby uzyskać pozwolenie na budowę naszym zadaniem jest złożenie wniosku w starostwie. Dołączyć do niego musimy cztery egzemplarze projektu wraz z planem zagospodarowania działki, jak również wyciąg z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub warunków zabudowy, oraz oświadczenie o prawie do dysponowania dana nieruchomością. Ponadto starostwo wymaga też oświadczenia o warunkach przyłączenia mediów – woda, prąd, gaz. Pozwolenie na budowę możemy otrzymać w ciągu 65 dni od daty złożenia wniosku. W przypadku jeśli otrzymamy niekorzystna decyzję, możemy się odwołać do wojewody. Najczęściej jest pozytywna, i wtedy uprawomocnienie jej następuje w ciągu 14 dni od otrzymania decyzji. Do prac budowlanych możemy jednak przystąpić dopiero wtedy gdy zgłosimy zamiar rozpoczęcia budowy. Od tego momentu po 7 dniach możemy rozpocząć budowę naszego wymarzonego domu.
Warto odwiedzić też strony: www.bricoman.pl/plytki-gres-terakota/klinkier-kamien-dekoracyjny/kamien-dekoracyjny | rekuperatory

Z ostatniej chwili:

Warto inewstować w Dom energooszczędny

W Polsce coraz więcej mówi się na temat energooszczędności. Firmy budowlane przyciągają do siebie klientów tym, że oferują materiały budowlane przeznaczone specjalne do budowy domów energooszczędnych. Również chodzi tutaj o różne elementy takie jak drzwi czy też okna. Poza tym również materiały izolacyjne i instalacyjne. Tyle się mówi o domach energooszczędnych i tak niestety wiele osób nie wie czym tak naprawdę one się charakteryzują. Domy takie zużywają mało energii. Co to jednak oznacza, że zużywają one mało energii? Chodzi tutaj gównie o to, że rachunki za energię są niższe, dzięki pewnym nowoczesnym technologią zastosowanym w tym domu. Domy energooszczędne cechują się głównie wysoką izolacyjnością cieplną, jak również i zoptymalizowanymi sposobami pozyskiwania energii z otoczenia. Aby jednak budynek spełniał kryteria domu energooszczędnego, to musi posiadać on nowoczesne urządzenia. Głównie chodzi tutaj o zamontowanie kolektorów słonecznych oraz pompy wodnej. Dzięki nim możliwe jest odzyskiwanie ciepła.