Dom - Mieszkanie - Remonty

Własny dom

{IMG}

Każdy z nas marzy o posiadaniu własnego domu. aby jednak było to możliwe musimy przejść przez wiele etapów. Pierwszym z nich jest oczywiście zakup działki. To pierwszy krok do posiadania własnego wymarzonego domu. Pamiętajmy jednak o tym, że nawet zakup działki budowlanej nie będzie oznaczać, że możemy wybudować tam dom jaki tylko chcemy. O tym mówi nam plan zagospodarowania przestrzennego. Drugi krok dotyczy projektu budowlanego. Jest on zaliczany to jednych z najtrudniejszych dla nas etapów. Tutaj liczyć musimy się z poświęceniem czasu. mamy dwie możliwości: projekt gotowy lub indywidualny. Trzeci krok dotyczy przyłączy, a więc powinniśmy dowiedzieć, się czy w planie zagospodarowania działki jest wzmianka na temat przyłączy. Zanim jednak zaczniemy budowę musimy pamiętać o odwiedzeniu urzędów. Aby uzyskać pozwolenie na budowę musimy złożyć wniosek, do którego dołączamy projekt oraz plan zagospodarowania przestrzennego. Ostatni krok dotyczy pozwolenia na budowę, które uprawomocnia się po 14 dniach od otrzymania go.
Warto odwiedzić też strony: domofony dla domu | Jeli chcemy adnie wykoczy salon warto kupi stolik kawowy, ktry doda uroku wntrzu.

Z ostatniej chwili:

Warto inewstować w Dom energooszczędny

W Polsce coraz więcej mówi się na temat energooszczędności. Firmy budowlane przyciągają do siebie klientów tym, że oferują materiały budowlane przeznaczone specjalne do budowy domów energooszczędnych. Również chodzi tutaj o różne elementy takie jak drzwi czy też okna. Poza tym również materiały izolacyjne i instalacyjne. Tyle się mówi o domach energooszczędnych i tak niestety wiele osób nie wie czym tak naprawdę one się charakteryzują. Domy takie zużywają mało energii. Co to jednak oznacza, że zużywają one mało energii? Chodzi tutaj gównie o to, że rachunki za energię są niższe, dzięki pewnym nowoczesnym technologią zastosowanym w tym domu. Domy energooszczędne cechują się głównie wysoką izolacyjnością cieplną, jak również i zoptymalizowanymi sposobami pozyskiwania energii z otoczenia. Aby jednak budynek spełniał kryteria domu energooszczędnego, to musi posiadać on nowoczesne urządzenia. Głównie chodzi tutaj o zamontowanie kolektorów słonecznych oraz pompy wodnej. Dzięki nim możliwe jest odzyskiwanie ciepła.